Xiaomi mijia Soocas X3 – recenzja szczoteczki sonicznej.

W ostatnim czasie na piedestale w kategorii higieny jamy ustnej plasują się szczoteczki soniczne. Znaczącą przewagą wygrywają z dobrze nam znanymi szczotkami manualnymi, jednak czy warto zainwestować pieniądze w dużo droższe urządzenie? Na rynku dostępne są modele za nawet 1200 zł! Jednak naprzeciw drogiej konkurencji wychodzi nam marka Xiaomi, która swój produkt wycenia na 140 zł, co przy wspomnianym wcześniej modelu, nie stanowi już wydatku wysokiego rzędu. Mieliśmy okazję przetestować model Soocas X3, którego recenzję prezentujemy w dalszej części.

Czym jest szczoteczka soniczna?

Zaczynając od początku, zastanówmy się, czym tak naprawdę jest rozsławione urządzenie. Szczoteczka soniczna wykorzystuje mechanizm emitujący fale dźwiękowe, które wprowadzają włókna urządzenia w drgania. Skutkiem tego są mikrobąbelki, które czyszczą przestrzenie miedzyzębowe, niedostępne dla szczoteczki i efektywnie dbają o naszą płytkę nazębną. Tak mówi teoria, a jak jest w praktyce?

Funkcje i parametry Xiaomi mijia Soocas X3

Producent przedstawia nam wiele możliwości urządzenia, jednak skupmy się na najważniejszych informacjach:

 • Bateria o pojemności 1000mAh – pełne naładowanie trwa 16h, jednak wytrzymuje około miesiąc codziennej pracy.
 • 37200 drgań na minutę.
 • Wodoodporna – certyfikat IPX7.
 • Ładowanie bezprzewodowe.
 • Połączona z aplikacją mobilna (System Android 4.3+ i IOS 7.0+)

Tryby pracy

 • Mycie podstawowe
 • Program Sensitive – przeznaczony dla wrażliwych zębów i dziąseł oraz dla osób noszących aparat ortodontyczny.
 • Ochrona dziąseł – dla osób z problemem krwawiących dziąseł, podrażnieniami, czy skłonnością do zapaleń.
 • Wybielanie – funkcja wspomagająca usuwanie plam po kawie, herbacie czy papierosach.
 • Dodatkowo poprzez aplikację możemy skorzystać z funkcji: mycie języka i masaż.

Zamówienie produktu

Szczoteczka Xiaomi mijia Soocas X3 dostępna jest w trzech wariantach kolorystycznych. Dodatkowym plusem jest możliwość zamówienie dostawy produktu z terenu Polski. Zapewnia nam to doręczenie przesyłki w czasie 2-5 dni.

Nasze zamówienie dostarczono w przeciągu 4 dni. Wszystko zostało porządnie zabezpieczone i nie dostrzegliśmy żadnych uszkodzeń. Produkt dostępny w cenie ok. 150 zł na AliExpress.

szczoteczka soniczna Xiaomi

W zestawie dostajemy:

 • szczoteczkę
 • końcówkę myjącą
 • ładowarkę z wybraną przejściówką
 • instrukcję obsługi

Opinia

Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. Posiada jeden przycisk, który umożliwia nam zmienianie trybów pracy. Również ładowanie nie powinno sprawić nikomu problemów – stawiamy szczoteczkę na w wyznaczonym miejscu na ładowarce i podłączamy do kontaktu. Prościzna.

szczoteczka soniczna Xiaomi

Model został wyposażony w czasomierz, który odmierza 2 minuty od momentu włączenia szczoteczki. Po upływie czasu szczoteczka wyłącza się automatycznie, dając do zrozumienia, że czyszczenie zostało ukończone. Oczywiście w razie potrzeby możemy włączyć urządzenie ponownie i kontynuować. Dodatkowo w aplikacji mobilnej możemy zmienić ustawienia i wydłużyć czas pracy.

Jak na nowoczesne czasu przystało mamy możliwość kontrolować nasze działania za pomocą smartphone’a. Aplikacja daje nam dostęp do różnego rodzaju statystyk i historii szczotkowania. Bardzo ciekawy gadżet, dzięki któremu możemy usprawnić naszą higienę jamy ustnej.

Szczoteczka podczas używania jest komfortowa a materiał, z którego została wykonana, przyjazny w dotyku. Możliwość zmieniania trybów pracy pozwala na dostosowanie szczotkowania pod osobiste preferencje i dokładniejszego czyszczenia. Ustalony czas stanowi dla nas dodatkowy motywator, dzięki któremu nie myjemy zębów za krótko.

Podsumowanie

Zdecydowanie warto zainteresować się szczoteczką Xiaomi mijia Soocas X3. Wykonanie urządzenia nie odbiega od konkurencyjnych modeli. Elegancki design i prosta obsługa to duży plus. Funkcje i tryby są wystarczające, żeby dokładnie zadbać o jamę ustną i zęby. A co najważniejsze – wypada najlepiej cenowo w porównaniu do dostępnych na rynku szczoteczek sonicznych. Jeżeli szukacie dobrego urządzenia, które spełni Wasze wymagania, a jego zakup nie ograniczy Waszych finansów w znaczny sposób – polecamy urządzenie Xiaomi dostępne a AliExpress.

Przewiń do góry