Jak założyć konto na AliExpress?

Popularność robienia zakupów na AliExpress ciągle rośnie, jednak wielu nowych użytkowników spotyka się z obawami przed założeniem konta. W tym poście pokażemy Wam w jaki sposób założyć konto na AliExpress i stawiać pierwsze kroki na portalu.

Podczas pierwszej interakcji ze stroną www.aliexpress.com zdarza się, że zamiast polskiej wersji trafiamy na stronę w języku angielskim. Jednak nie warto się zniechęcać i w razie takiego wypadku zmienić ustawienia. W prawym, górnym rogu strony znajdziecie zakładkę “ Language”, która po kliknięciu rozwinie listę języków do wyboru. Klikamy język polski, a strona automatycznie zmienia wyświetlane treści. Warto wspomnieć, że wykorzystywany na AliExpress język polski niekiedy jest niepoprawny i zdarza się, że natrafimy na ciąg niezrozumiałych słów. Mimo wszystko da się w większości zrozumieć przeglądane treści i stanowi to ułatwienie dla osób, które nie są biegłe w języku angielskim.

 

Aby rozpocząć naszą przygodę z AliExpress, wchodzimy na www.aliexpress.com. W prawym, górnym rogu strony  znajduje się przycisk Join (Dołącz) lub Join for free (Dołącz za darmo). Niezależnie od formy, którą wybierzemy, obie z nich zapewniają nam w pełni darmową rejestrację.

 

Strona umożliwia nam połączenie konta z istniejącym już profilem na Facebook’u, jednak osobiście polecamy założenie konta od podstaw.

 

Po kliknięciu wspomnianego przycisku strona przekieruje nas do etapu wypełnienia krótkiego formularza i podania niezbędnych, w dalszym procesie, informacji.

Formularz wymaga od nas:

Adresu mailowego (Email address), który posłuży nam za login i będzie głównym miejscem, do którego strona będzie dostarczać wszystkie, ważne informacje.

Imię i nazwisko  (Name, Last name) – dane, które są niezbędne w procesie zamawiania produktów, jeżeli chcemy żeby nasza paczka dotarła do nas bezproblemowo.

Utworzenie hasła (Create password) – ustalamy dowolne hasło, którym zabezpieczymy nasze konto na stronie. Musi składać się z 6 do 20 liter (małe lub wielkie, bez polskich znaków) lub cyfr.

Potwierdzenie hasła (Confirm your password) – powtarzamy utworzone przez nas hasło i wpisujemy ponownie w celu uzyskania zgodności.

Przepisanie kodu zabezpieczającego (Enter the code below) – czynność ta stanowi formę zabezpieczenia strony.

Po wypełnieniu wszystkich pól prawidłowo zostaje nam już tylko zatwierdzić wprowadzone dane poprzez kliknięcie pomarańczowego przycisku “stwórz konto” (Create your account). Po chwili strona automatycznie się odświeży i wyświetli ramkę z informacją o pomyślnym założeniu konta.

Do logowania się na stronie będziemy teraz używać naszego maila podanego podczas rejestracji oraz hasła, które utworzyliśmy.

Następnym krokiem będzie spersonalizowanie naszego konta w celu składania zamówień w przyszłości.

Wchodzimy w zakładkę “My AliExpress”, którą znajdziemy w prawym górnym rogu. Następnie klikamy w podstronę “My Shipping Address”.

Wyświetli nam się formularz, w którym będziemy mogli wpisać dane potrzebne do wysyłki:

Kolejno luki do wypełnienia stanowią:

Imię (Contact Name)

Kraj (Country)

Adres zamieszkania (Street Address) – w tym miejscu wyświetlają się dwie luki. W pierwszej wpisujemy tylko nazwę ulicy, w kolejnej, która znajduje się pod spodem wpisujemy numer bloku lub domu.

Miasto (City)

Województwo (State \ Province \ Region)

Kod pocztowy (Zip \ Postal Code) – warto wiedzieć, że kod pocztowy musi być wpisany bez myślnika. Przykładowo jeżeli Wasz kod pocztowy to 01-010, to podczas wpisywania go na stronie AliExpress skorzystacie z zapisu 01010

Na końcu dodajemy numer telefonu (Mobile)  

Po uzupełnieniu wszystkich danych klikamy przycisk “Save” (Zapisz)

 

W tej chwili nasze konto jest już przygotowane na składanie zamówień i nie zostało nam już nic innego jak przeszukanie ulubionych kategorii produktów, zapełnienie koszyka i dokonanie zapłaty.

Na Aliexpress możecie dokonać płatności poprzez przelew bankowy , płatność przelewy24 i  płatność kartą.

 

Mamy nadzieję, że wasze portfele bardzo nie ucierpią, a wszystkie zamówione towary na AliExpress zostaną dostarczone do Was bezproblemowo i spełnią Wasze oczekiwania.      

 

Przewiń do góry