Jak kupować na AliExpress?

Cieszący się dużą sławą portal AliExpress, stanowi dla wielu osób fantastyczne miejsce do kupowania potrzebnych rzeczy w bardzo niskich cenach. Chiński portal zakupowy ma wielu zwolenników, jednak duża część osób nie jest pewna jak kupować na AliExpress i jak to wszystko działa.

Dzisiaj chcemy przybliżyć Wam temat poruszania się po AliExpress, żebyście świadomie dokonywali zakupów i mieli pewność, że będziecie z nich zadowoleni.

Działający od kilku lat serwis niewątpliwie słynie z niskich cen, które wynikają głównie z bezpośredniego kupowania towarów od producentów, co redukuje znacznie koszty sprzedaży. Zastanawiacie się pewnie jak wygląda kwestia cła i podatku. Już do tego przechodzimy.

Cło i podatek. Jak to wygląda?

Warto zapamiętać, że jeżeli łączna wartość towarów w paczce nie przekracza 150 euro, nie trzeba płacić cła.

Przyglądając się kwestii podatku VAT – jeżeli deklarowana wartość przesyłki wynosi mniej niż 22 euro,  jesteśmy zwolnieni z tej opłaty również.

Zwolnione z podatku są również wszystkie paczki do kwoty 45 euro, które zostały wysłane na użytek osobisty, a nie handlowy.

Tak wygląda to w teorii jednak, w praktyce mimo tego, że na potrzeby bloga zamówiliśmy ponad 1000 paczek, żadna nie została objęta cłem.

Formy płatności

AliExpress oferuje nam kilka możliwości dokonywania płatności, jednak jedną z najważniejszych jest możliwość zapłaty poprzez Przelewy24. Jest to najlepszy sposób płatności i wymaga od nas tylko konta bankowego.

Zakupy

Po wejściu na www.aliexpress.com, po lewej stronie jesteśmy w stanie zobaczyć kategorie produktów, które oferuje serwis. Znajdziemy tam prawdopodobnie wszystko. Od ubrań, po kosmetyki, dodatki do domu czy akcesoria samochodowe.

Trzeba tylko kliknąć interesującą nas kategorię i przejrzeć oferowane produkty lub samemu wyszukać produkt w dedykowanym do tego oknie.

jak kupować na AliExpress

Kiedy trafimy na coś co nam się naprawdę spodoba, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

Opinie – pozwalają na poznanie zdania posiadaczy danego produktu na temat oferowanego towaru, szybkości doręczenia paczki czy sprzedającego. Mamy dodatkowo możliwość obejrzenia realnych zdjęć i porównania ich z ofertą.

Ocena – wyświetla się nad danym produktem w postaci gwiazdek. Daje nam to informacje na temat zadowolenia klientów. lub jego braku.

Ilość zamówień – możemy dowiedzieć się ile osób dokonało zakupu wybranego przez nas produktu, jak i ile osób dodało go do swojej listy życzeń. Im większa liczba zamówionych sztuk, tym większa wiarygodność sprzedawcy.

jak kupować na AliExpress
p

Płatność

Jeżeli zdecydowaliśmy się na zakup któregoś z produktów, musimy wybrać odpowiedni kolor, rozmiar czy inne parametry w zależności od rzeczy, którą kupujemy. Następnie klikamy przycisk “Buy now” (Kup teraz)

Zostaniemy przekierowani do wybrania formy płatności lub wcześniej do podania adresu dostawy. (Jeżeli nie zrobiliście tego podczas zakładania konta koniecznie sprawdźcie – Jak założyć konto na AliExpress)

jak kupować na AliExpress

Możemy dokonać płatności z polskiego banku, jak i zagranicznego. Jeżeli chcemy dokonać płatności poprzez Przelewy24, wybieramy oczywiście Kraj: Polska.

Wybieramy swój bank i robimy przelew. Po dokonaniu płatności dostaniemy potwierdzenie, że czynności przebiegły prawidłowo. Nie zostaje nam teraz już nic innego jak czekać na zamówioną paczkę!

Warto na koniec wspomnieć, że AliExpress jest portalem dbającym o bezpieczeństwo transakcji. Sprzedawca zarobi, dopiero wtedy gdy potwierdzimy, że paczka do nas dotarła i jesteśmy zadowoleni. W przeciwnym razie mamy prawo do “Założenia sporu” i domaganie się zwrotu pieniędzy.

Mamy nadzieję, że teraz już wszyscy wiedzą jak kupować na AliExpress!

   

Przewiń do góry