Aukcje Ukryte na AliExpress

Aukcje Ukryte na AliExpress to wciąż popularny, budzący kontrowersje temat, jednak czym są naprawdę i jak to wygląda w praktyce? 

Jak sama nazwa wskazuje na aukcji ukrytej mamy do czynienia z ukrytym przedmiotem. Na aukcji widnieje inny przedmiot niż w rzeczywistości otrzymamy. Sprzedawcy zwykle na takich aukcjach wystawiają repliki znanych marek. AliExpress nie chce być kojarzone z “królestwem podróbek” więc kontroluje co sprzedawcy usiłują sprzedać w ich serwisie. Sprzedaż podróbek jest oczywiście niezgodna z regulaminem serwisu. Jednak sprzedawcy znaleźli sposób aby “ominąć zasady”.

Jak to wygląda w praktyce?

Sprzedawca wystawia na aukcji przedmioty oznaczone numerami np od 1 do 8 lub symbolami np. MX8.

Sprzedawca na zewnętrznej stronie publikuje katalog ze zdjęciami na których widoczne są repliki i oznacza je symbolami. Każdy przedmiot ma przypisany symbol, który znajdziemy na aukcji.

Wchodzimy więc w taki katalog, wybieramy przedmiot, który nas interesuje, następnie przechodzimy do linku, który sprzedawca dołączył do galerii i zostajemy przekierowani na AliExpress. Teraz wystarczy wybrać na aukcji zdjęcie lub kwadracik z symbolem jakim został oznaczony przedmiot, który nas interesuje. Po zamówieniu otrzymamy np. replikę znanych okularów. 

 Jak widać na aukcji widnieje inny przedmiot niż w katalogu, jednak wybierając przedmiot z numerem jeden z katalogu, następnie zamawiając przedmiot z takim samym numerem otrzymamy zegarek. Czasem numer produkty nie jest pokazany wprost, wtedy należy najechać kursorem myszy na kwadracik aby wyświetlił się numer. 

W internecie panuje dyskusja jak nazywać takie przedmiot – repliki, podróby? Ciężko to stwierdzić jednoznacznie. Często produkty zamawiane z takich aukcji w 99% procentach pokrywają się z oryginałem. Czy są kupowane w tej samej fabryce, w której zakupy robi znana marka, a może sprzedawcy do perfekcji opanowali sztukę kopiowania?

Teraz pozostaje pytanie jak gdzie szukać takich aukcji.

Aukcje ukryte znajdziecie na grupach na facebooku a także katalogach. Sprzedawcy kontaktują się z administratorami grup i proszą o publikacje ich produktów. Takich grup jest wiele jednak poniżej zostawię Wam kilka wartych uwagi

Grupa AliExpress Markowo – codziennie publikują tutaj 20 aukcji – kliknij tutaj!

AliExpress Markowo – Napisz czego szukasz – Tutaj możecie napisać jaki towar Was interesuje. Administracja grupy poszuka go dla Was! – Dołącz do grupy. 

Takie aukcje możecie zamawiać także z katalogów! Wystarczy wybrać numer przedmiotu ze zdjęcia i taki sam numer na aukcji.  Poniżej lista katalogów!

Przewiń do góry